Wolves i “dorëzon” anësorin Contes

Futboll

Wolves i “dorëzon” anësorin Contes

Më: 19 janar 2022 Në ora: 17:28
Wolves i “dorëzon” anësorin Contes

Wolverhampton ka bërë goditjen e radhës në merkato teksa ka afruar talentin portugez Chiquinho i cili vjen nga kampionati portugez ku aktivizohej në radhët e Estoril.

Ky transferim i kushtoi arkave të “ujqërve” 4.2 milionë paund teksa 21-vjeëari cilësohet si një lojtar me shumë të ardhme ndërsa mund të luaj në të dyja krahët e sulmit.

Sakaq, ky transferim nga ana e Wolverhampton është cilësuar edhe si një dorëzim i drejtuesve të klubit përballë Tottenham të Antonio Contes.

Kjo sepse tekniku italian kërkon me ngulm Adama Traore, teksa ish-futbollisti i Barcelonës mund t’i japë më shumë shpejtësi Spurs-ave në krahët e sulmit dhe të  formojë repartin me Kane dhe Heung-Min Son.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat