Plettenberg jep një detaj interesant për Xherdan Shaqirin

Futboll

Plettenberg jep një detaj interesant për Xherdan Shaqirin

Më: 19 janar 2022 Në ora: 18:56
Plettenberg jep një detaj interesant për Xherdan Shaqirin

Xherdan Shaqiri nënshkroi me klubin francez, Lyon në verën që lamë pas.

Ai assesi nuk gjeti vend në formacionin bazë, andaj raportohet se mund të largohet.

Gazetari i SkySport, Florian Plettenberg ka shkruar se Shaqiri mund të largohet këtë muaj.

Ai shton se disa klube nga Premierliga, Bundesliga dhe Seria A kanë biseduar, por nuk ka asnjë ofertë.

Plettenberg gjithashtu nuk e ka hedhur poshtë mundësinë që Shaqiri të transferohet në MLS/

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat