Lojtarët mbrojnë gjyqtarin

Futboll

Lojtarët mbrojnë gjyqtarin

Më: 19 janar 2022 Në ora: 19:20
Lojtarët mbrojnë gjyqtarin

Gabimi i kryer nga gjyqtari Marko Serra gjatë sfidës Milan-Specia shkaktoi shumë polemika dhe tërhoqi vëmendjen e shumë mediave dhe jo vetëm.

Gjithsesi lojtarët e Milanit i dolën në krahë gjyqtarit duke u munduar ta ngushëllojnë. Gjithashtu ata shkuan drejt tij në fund të takimit për ta bërë të ndihet më mirë.

Sipas “Gazzeta dello Sport”, Zlatan Ibrahimoviç i tha Serras: “Të gjithë gabojnë”.

Dhe lojtari tjetër i Milinat, Teo Hernandez i tha: “Edhe unë humba një penallti sot”, për t’i ulur sado pak ndjenjën e fajit 39-vjeçarit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat