Derbi Leicester-Tottenham, formacionet zyrtare

Futboll

Derbi Leicester-Tottenham, formacionet zyrtare

Më: 19 janar 2022 Në ora: 19:33
Leicester-Tottenham

Leicester City e pret Tottenhamin në xhiron e radhës të Premier Ligës, ndeshje kjo e cilat starton nga ora 20:30 dhe do të zhvillohet në stadiumin “King Power”.

Të dy këto skuadra janë duke përjetuar një sezon jo me aq rezultate të mira deri më tani. Tottenhami i Antonio Contes ka 33 pikë në vendin e gjashtë, kurse Liecester City pozicionohet i 10-ti në tabelë me 25 pikë.

Këto janë formacionet zyrtare:

Leicester City: Schmeichel, Albrighton, Choudhury, Soyuncu, Vestergard, Thomas, Tielemans, Hall, Maddison, Lookman, Daka

Tottenhami: Loris, Royal, Tanganga, Sanchez, Davies, Reguilon, Hojbjerg, Skipp, Winks, Lucas, Kane.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat