Renditja e stadiumeve më të këqij të Europës

Futboll

Renditja e stadiumeve më të këqij të Europës

Më: 19 janar 2022 Në ora: 19:40
Renditja e stadiumeve më të këqij të Europës

Faqja britanike Money ka bërë renditjen e 15 stadiumeve më të këqij të Europës.

Klasifikimi është bazuar te komentet që kanë bërë tifozët dhe vizitorët në tre platforma të ndryshme: Tripavdisor, Google e Football Ground Map.

Mes 15 impianteve më këqij të kontinentit plot 5 janë të Serisë A: “Castellani” i Empolit, “Penzo” i Venecias, “Bentegodi” i Verona-s,  “Franchi” i Firences dhe “Maradona” i Napolit.

Renditja nuk është e shoqëruar me shpjegime, por bëhet fjalë vetëm për një përllogaritje të mesatares së notave që kanë marrë stadiumet në internet: maksimumi teorik është 5, stadiumi i Empolit ka marrë 2.09.

Pak më mirë aknë bërë tre impiante të tjerë: Balaidos Stadium i Celta Vigo-s, Maksimir i Dinamos së Zagrebit dhe stadiumi “Re Baldovino” i kombëtares belge (të gjithë me një mesatare 3,37).

“Penzo” ka marrë 3,43, si Coliseum “Alfonso Perez” i Getafe-s, ndërsa pak më mirë janë paraqitur stadiumet e Verona-s (3,47), ai i Fiorentina-s (3.57) dhe ish-San Paolo (3,67).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat