Marotta pranon interesimin për Dybalan dhe jo vetëm

Futboll

Marotta pranon interesimin për Dybalan dhe jo vetëm

Më: 19 janar 2022 Në ora: 22:11
Beppe Marotta

Drejtori i Interit, Beppe Marotta ka lënë të kuptohet se ka interes për yjet e Sassuolos, Gianluca Scamacca, Davide Frattesi dhe Giacomo Raspadori, ndërsa përsëriti se ata do të jenë të vëmendshëm nëse Paulo Dybala largohet nga Juventusi.

Sassuolo rezervoi vendin e tyre në çerekfinale kundër Juventusit, me yjet Scamacca, Frattesi dhe Raspadori të njohur si objektiva për “Nerazzurrët” në të ardhmen.

“Është e natyrshme që klubet e mëdha po shikojnë me kujdes talentet në Sassuolo, përfshirë Interin, dhe stafi ynë punon së bashku me qëllimin për të përforcuar Interin sa më shumë që të jetë e mundur”, tha Marotta fillimisht.

“Mbi të gjitha, ne po kërkojmë elementin “Made in Italy” në tregun e transferimeve, pasi ky aspekt shpesh anashkalohet, por futbolli italian është në ballë. Në të njëjtën kohë, ne duhet të njohim cilësitë e skuadrës aktuale që po ecën kaq mirë nën drejtimin e Simone Inzaghit. Mendoj se jemi në rrugën e duhur për të krijuar një bërthamë të fortë të këtij ekipi”, vazhdoi ai.

Marotta kishte thënë gjatë fundjavës se Interi po vëzhgonte situatën e Dybala-s në Juventus, kështu që ai u pyet sërish nëse kjo do të thotë se ai do të bëjë një ofertë për të nënshkruar me argjentinasin si lojtar i lirë.

“Ajo që dua të them është se kur një lojtar i cilësisë së Dybalas është afër skadimit të kontratës së tij, është e natyrshme që ai të lidhet me klube të tjera të mëdha”.

“Është gjithashtu e drejtë të pranojmë se Interi ka disa sulmues të shkëlqyer që po performojnë mirë. Menaxhmenti duhet të jetë shumë ambicioz në kërkimin e lojtarëve që mund të rrisin nivelin. Nëse nuk i arrijmë ato objektiva, nuk ka rëndësi, duhet të bëhet ende përpjekja”.

“Kjo do të thotë se ne duam të jemi aty në diskutim, edhe pse siç thashë Inzaghi është shumë i kënaqur me sulmuesit që ka në dispozicion”, tha në fund Marotta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat