Manchester Utd i kthehet qetësisë, fiton bindshëm 

Futboll

Manchester Utd i kthehet qetësisë, fiton bindshëm 

Nga: K.G. Më: 19 janar 2022 Në ora: 22:51
Manchester Utd i kthehet qetësisë, fiton bindshëm 

Skuadra Manchester Utd sado kudo i kthehet i qetësisë me fitoren në stadiumin "Brentford Community" në Londër. 

"Djajtë e kuq" shënuan fitore me rezultat 3:1 ndaj Brentford-it. 

Pjesa e parë u mbyllë pa gola, por në periudhën e dytë mysafirët zbrazën tërë artilerinë në portën e vendasve. 

Golat për Manchester Utd i shënuan futbollistët Elanga (55'), Greenwood (62') e Rashford (72') dhe për Brentford Toney (85’).

Kjo ndeshje ka qenë e mbetur e javës së 17-të në Premier League.

Ronaldo u paraqit 71 minuta duke dhënë kontribut për fitoren e Manchester Utd. 

Manchester Utd renditet në vend të 7-të me 35 pikë e Brentford është i 14-ti me 23.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat