Bajrami gjen golin e shtatë sezonal në Itali

Futboll

Bajrami gjen golin e shtatë sezonal në Itali

Më: 20 janar 2022 Në ora: 11:24
Bajrami gjen golin e shtatë sezonal në Itali

Futbollisti i talentuar i Kombëtares shqiptare, Nedim Bajrami, vazhdon të tregojë një formë mjaft të mirë në Itali me klubin e tij, Empoli.

Në ndeshjen e të mërkurës mbrëma ndaj Interit, e vlefshme për çerekfinalet e Kupës së Italisë, lojtari shqiptar ka gjetur rrugën e rrjetës në minutën e 61, duke barazuar shifrat në 1-1. Lëvizje e bukur në zonë dhe gjuajtje e saktë me të majtën, teksa përfundon në rrjetë. Goli i shtatë sezonal për Bajramin, nga të cilët 5 në kampionat dhe 2 në Kupën e Italisë.

Duhet theksuar se asisti i golit erdhi nga shqiptari tjetër i Empolit, Kristjan Aslani, lojtari i Kombëtares shqiptare U-21, i cili grumbullohet rregullisht në ekipin e parë të klubit italian. Madje, 19-vjeçari shqiptar e nisi si titullar ndeshjen ndaj enterit, kurse Bajrami hyri në fushë me nisjen e pjesës së dytë, duke u kthyer edhe në protagonist.

Empoli do të kalonte në avantazh madje në minutën e 76-të, por Interi barazoi në minutat e fundit, duke e çuar ndeshjen në shtesë e më pas do të fitonte sfidën 3-2 e duke eliminuar Empolin. Gjatë ndeshjes në lojë hyri si zëvendësues edhe mbrojtësi i Kombëtares, Ardian Ismajli.

Paraqitja e Bajramit dhe Asllani është vlerësuar me nota pozitive ndonëse skuadra e tyre nuk arriti të kualifikohej për në gjysmëfinalen e kompeticionit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat