Gjilani konfirmon katër ndeshje miqësore

Futboll

Gjilani konfirmon katër ndeshje miqësore

Më: 20 janar 2022 Në ora: 11:42
Gjilani konfirmon katër ndeshje miqësore

Gjilani po vazhdon fazën përgatitore në Turqi, ku ka aranzhuar deri më tani katër ndeshje miqësore.

Kampioni vjeshtor do të luajë ndeshjen e parë më 21 janar ndaj Yverdon-Sport FC.

Pas dy ditësh më 23 janar, kundërshtar I radhës për Gjilanin do të jetë FC Chayka Peschanokopskoye.   

Dy ndeshjet e fundit janë kundër dy emrave të njohur si FC Shakhter Karagandy nga Kazakistan me 2 janar dhe Gaziantep më 29 janar.

Gjilani po mbush bateritë që të vazhdojë luftën në Superligë në shkurt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat