Juventusi i vendos çmimin e largimit mbrojtësit De Ligt

Futboll

Juventusi i vendos çmimin e largimit mbrojtësit De Ligt

Më: 20 janar 2022 Në ora: 12:46
Juventusi i vendos çmimin e largimit mbrojtësit De Ligt

Matthijs de Ligt nuk është më i paprekshëm te Juventusi, pasi drejtuesit e klubit thuhet se tashmë i kanë vendosur çmimin e largimit.

De Ligt është njëri nga mbrojtësit më perspektiv në Evropë, por paraqitjet e tij te Juventusi nuk kanë qenë gjithmonë në nivelin e dëshiruar.

Megjithatë, klubet evropiane, e në veçanti Barcelona, janë të etura për ta transferuar holandezin, i cili gjithashtu është pro një largimi nga Torino.

De Ligt thuhet se është “pozicionuar për t’u larguar” nga Torino dhe agjenti i tij, Mino Raiola po shtyn për një marrëveshje me Barcelonën.

Sipas gazetës La Republicca, Juventusi ka vendosur një çmim prej 65 milionë eurosh për De Ligt, i cili shihet si ‘nënshkrimi i ëndrrave’ për menaxherin e Barcelonës, Xavi.

Megjithatë, Barcelona nuk do ta ketë të lehtë transferimin e 22-vjeçarit holandez, pasi do të ketë konkurrencë të fortë.

Anglezët e Chelseat dhe gjermanët e Bayern Munichut janë gjithashtu në garë për nënshkrimin e De Ligt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat