Chelsea është i gatshëm të transferojë Hazardin

Futboll

Chelsea është i gatshëm të transferojë Hazardin

Më: 20 janar 2022 Në ora: 12:48
Chelsea është i gatshëm të transferojë Hazardin

Chelsea është i gatshëm të kthejë në Londër, Eden Hazard, por vetëm nëse Real Madridi ul pretendimet për çmimin e kërkuar.

Belgu kaloi momentet e tij më të mira në “Stamford Bridge” duke u transferuar më pas me bujë në Madrid si pasuesi i denjë i Cristiano Ronaldo, por në fakt rezultoi një dështim për shkak edhe të dëmtimeve të shpeshta.

31-vjeçari ka qenë titullar gjashtë herë këtë edicion dhe tetë herë si inkuadrues këtë edicion, derisa Reali është i hapur për shitjen në rast që ofrohet çmimi i duhur.

Është raportuar më herët që Newcastle United kishte ofruar 40 milionë euro, por që u refuzua nga Reali.

Sipas El Nacional, Chelsa do provojë transferimin e Hazard, por nuk do provojë të paguajë mbi 21 milionë funte.

Hazard raportohet se dëshiron qëndrimin te Real Madrid deri në verë dhe pastaj do vlerësojë ofertat.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat