Reagon Qeveria Baske pas ankesës së Simeone!

Futboll

Reagon Qeveria Baske pas ankesës së Simeone!

Më: 20 janar 2022 Në ora: 12:59
Reagon Qeveria Baske pas ankesës së Simeone!

Reagon Qeveria Baske pas ankesës së Simeone!

Departamenti i Sigurisë i Qeverisë Baske ka siguruar këtë të enjte se Ertzaintza e mbrojti në mënyrë adekuate autobusin e Atletico Madridit pas mbërritjes së tij mbrëmë në stadiumin Anoeta, ku u sulmua nga tifozët e Real Sociedad .

Burime nga Departamenti i Sigurisë kanë pohuar, ndryshe nga sa komentoi dje trajneri i Atletico, Diego Pablo Simeone , se Ertzaintza kishte një pajisje “të projektuar, planifikuar dhe përgatitur paraprakisht” dhe se kishte një prani të policisë gjatë gjithë kohës.

Simeone u ankua se autobusi i Atleticos nuk kishte pasur mbrojtjen e duhur, si në konferencën për shtyp pas ndeshjes, ashtu edhe në përshëndetjen me trajnerin e Real Sociedad.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat