Llapjanët vazhdojnë përgatitjet në Turqi

Futboll

Llapjanët vazhdojnë përgatitjet në Turqi

Nga: K.G. Më: 20 janar 2022 Në ora: 14:18
Llapjanët vazhdojnë përgatitjet në Turqi

Fituesi i Kupës së Kosovës, Llapi nga Podujeva, vazhdon përgatitjet në Turqi.

Kryetrajneri i Llapit, Tahir Batatina, synon që të përgatis ekipin në mënyrën më të mirë.

“Sonte pas mesnate ekipi ynë, KF Llapi niset drejt Antalisë për zhvillimin e fazës përgatitore prej 13 ditësh para fillimit të kampionatit dhe ndeshjeve të Kupës.

Ekipi do të akomodohet në hotelin luksoz “Aska Lara Resort & Spa” për periudhën e qëndrimit nga data 21 janar deri më 3 shkurt.

Përveç stërvitjeve intensive nga dy herë në ditë, ekipi do t'i luaj edhe 5 ndeshje kontrolluese për të parë gjendjen reale para shumë sfidave me rëndësi që na presin në edicionin pranveror”, njofton KF Llapi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat