Ndaj Skënderbeut të gatshëm edhe 3 lojtarët e janarit

Futboll

Ndaj Skënderbeut të gatshëm edhe 3 lojtarët e janarit

Më: 20 janar 2022 Në ora: 15:09
Ndaj Skënderbeut të gatshëm edhe 3 lojtarët e janarit

Kukësi nuk e nisi 2022-shin ashtu siç do ta kishte dëshiruar duke qenë se në sfidën e parë të vitit pësuan një disfatë ndaj Dinamos. Mbrëmjen e së mërkurës, në Elbasan Arena, verilindorët nuk ishin në formën më të mirë dhe u mposhtën 0-1 përballë kryeqytetasve pas golit të Eni Imamit në minutën e 90.

Një humbje që u reflektua edhe në tabelën e klasifikimit duke qenë se tashmë rivalin e tyre kryesor për titull, Tiranën, e shohin gjashtë pikë larg, ndërsa mbeten edhe në të njëjtën kuotë pikësh me Laçin, 28.

Megjithatë, në kampin e Kukësit nuk ka kohë për të humbur dhe tashmë ndeshja me Dinamon është një histori e kaluar ndërsa vëmendja shkon te sfida e radhës, të dielën në orën 17:45 në stadiumin Loro Boriçi të Shkodrës ndaj Skënderbeut. Një vlerë e shtuar për trajnerin Diego Longo në sfidën ndaj korçarëve do të jenë edhe tre lojtarët e afruar në merkaton e janarit.

Kështu, Emiljano Musta, Filip Gligorov dhe Vasil Shkurtaj kanë qenë ditën e sotme nën urdhrat e teknikut italian dhe janë gati për të marrë minutat e para me fanellën e verilindorëve të cilët duhet të rikthehen te tre pikët për të mos humbur më shumë terren në garën e titullit. Kujtojmë se ndeshja e fazës së parë mes Kukësit dhe Skënderbeut e luajtur në Korçë ka përfunduar me shifrat 2-1 në favor të skuadrës bardhekuqe.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat