​Elche-Real Madrid-, formacionet zyrtare

Futboll

​Elche-Real Madrid-, formacionet zyrtare

Më: 20 janar 2022 Në ora: 18:03
Foto ilustrim

Në stadiumin “Manuel Martínez Valero”, Elche dhe Real Madridit do ta zhvillojnë ndeshjen e 1/8 së finales së Copa del Rey.

Reali kërkon të vazhdojë sa më larg edhe në këtë garë derisa po e vazhdon luftën për titullin kampion në La Liga në këtë edicion.

Këto janë formacionet zyrtare të ndeshjes e cila starton nga ora 19:00:

Elche: Badia, Barragan, Roco, Glez, Mojca, Morente, Mascarrell, Gumbau, Milla, Perez, Carrillo

Real Madrid: Lunin, Alaba, Nacho, Kros, Marcelo, Valverde, Jovic, Lucas, Vinicius, Rodrygo, Camavinga

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat