Atalanta ka gjetur zëvendësuesin e Zapatas

Futboll

Atalanta ka gjetur zëvendësuesin e Zapatas

Më: 20 janar 2022 Në ora: 19:11
Atalanta ka gjetur zëvendësuesin e Zapatas

Atalanta ka gjetur zëvendësuesin e Zapatas, vjen nga Serie A!    

Atalanta tashmë  ka ndarë mendjen se ka më shumë se gjasa që Duvan Zapata të ndryshojë Italinë me Anglinë në këtë merkato në këmbim të rreth 45 milionë eurove, shifër për të cilën me kënaqësi do ta lironin kolumbianin.

Sipas Calciomercato, Bergamaskët kanë vendosur tashmë që zëvendësuesi i tij të jetë Andrea Belotti, nga Torino.

Ndërkohë, Zapata kërkohet nga Newcastle.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat