Sejdini paralajmëron një stadium të ri

Futboll

Sejdini paralajmëron një stadium të ri

Nga: K.G. Më: 20 janar 2022 Në ora: 19:27
Sejdini paralajmëron një stadium të ri

Kryesia e Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut, presidenti Muamed Sejdini, sekretari i përgjithshëm Filip Popovski dhe zëvendësi i tij, Drilon Ganiu në “Shtëpinë e Futbollit”, kanë pasur takim pune me kryetarin e Komunës së Aerodromit, Timço Mucunski.

Në takim u bisedua për infrastrukturën e futbollit në Komunën e Aerodromit dhe për mundësinë e bashkëpunimit të dy institucioneve në ndërtimin e një projekti kapital, përkatësisht ndërtimin e një stadiumi të ri përfaqësues në kuadër të “Shtëpisë së Futbollit” në Komunën e Aerodromit. 

“Dëshiroj të falënderoj kryetarin Mucunski për bisedën konstruktive. Infrastruktura është gjithmonë e rëndësishme. Unë gjithmonë them se ne si Federatë e Futbollit të Maqedonisë kemi nevojë për një stadium. Ne do të jemi bartës të projektit, por është e mirëseardhur vetëqeverisja lokale, shteti dhe kushdo tjetër që mund të ndihmojë.

Nuk na gëzon dëshira dhe hapja e sinqertë për ndihmë dhe përkrahje nga Komuna e Aerodromit dhe kryetari Mucunski për fillimin e një projekti kaq të madh.

Ky ishte një takim fillestar, por jam i sigurt se bashkëpunimi me komunën do të jetë i shkëlqyer. Besoj se së bashku do të krijojmë kushte për të nisur një projekt që do të jetë një moment historik në të njëjtën kohë.

Ne si Federatë e Futbollit jemi jashtëzakonisht aktiv sa i përket përmirësimit të kushteve të futbollit dhe kështu do të vazhdojmë edhe në të ardhmen”, tha Sejdini.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat