Algjeria eliminohet, duke zhgënjyer tifozët e saj!

Futboll

Algjeria eliminohet, duke zhgënjyer tifozët e saj!

Më: 20 janar 2022 Në ora: 19:34
Algjeria eliminohet, duke zhgënjyer tifozët e saj!

Algjeria eliminohet, duke zhgënjyer tifozët e saj!

Favoritja e madhe për triumfin në Kupën e Afrikës ka braktisur menjëherë kompeticionin.

Algjeria, kampionia në fuqi, e ka mbyllur në vendin e fundit Grupin E pas humbjes 3:1 të pësuar në javën e tretë dhe të  fundit kundër Bregut të Fildishtë.

Shënon Kessie, mahrez gabon një penallti dhe Bennacer do të kthehet menjëherë në Itali (ndoshta) për të luajtur Milan-Juventus.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat