Ajax-i nuk përmbahet, fiton me 9:0

Futboll

Ajax-i nuk përmbahet, fiton me 9:0

Nga: K.G. Më: 20 janar 2022 Në ora: 23:01
Ajax-i nuk përmbahet, fiton me 9:0

Ajax-i nga Amsterdam nuk përmbahet, e ka deklasuar me rezultat 9:0 Excelsior Maassluis, në ndeshjen e të tetës së finales së Kupës së Holandës. 

Excelsior Maassluis nuk kishte forcë të ndalte sulmin si stuhi të vendasve. 

Ajax-i ka mundur të fitojë edhe më thellë ndaj skuadrës së kategorisë së dytë. 

Golat i shënuan Tagliafico (9'), Danilo (21'-penallti, 26', 37', 55'), Regeer (41'), Hlynsson (64'), Daramy (66' e 84').

Ajaxi kualifikohet në çerekfinale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat