Ferizaj në Durrës

Futboll

Ferizaj në Durrës

Nga: K.G. Më: 21 janar 2022 Në ora: 17:36
Ferizaj në Durrës

Një pjesë e skuadrave vazhdojnë përgatitjet në Turqi e një pjesë në Shqipërisë.

Klub i futbollit Ferizaj që nga nesër do t’i vazhdojë përgatitjet në Durrës.

Kjo skuadër është në vend të dytë me 25 pikë në Ligën e Parë të Kosovës, grupi B.

Ferizajasit synim kanë rikthimin në elitën e futbollit.   

“Skuadra jonë përfundon seancën e fundit stërvitore në stadiumin e qytetit! 

Sot skuadra jonë e ka përfunduar seancën e fundit stërvitore në stadiumin e qytetit, pasi që nesër (e shtunë) në orët e mëngjesit do të udhëtojmë drejtë Shqipërisë, për të vazhduar fazën e dytë të përgatitjeve. 

Skuadra jonë fazën përgatitore do ta kryej në qytetin e Durrësit, ku do të qëndrojmë 8 ditë dhe do ti zhvillojmë edhe disa ndeshje kontrolluese”, njofton KF Ferizaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat