Liverpooli gati të shesë mbrojtësin

Futboll

Liverpooli gati të shesë mbrojtësin

Më: 21 janar 2022 Në ora: 18:09
Liverpooli gati të shesë mbrojtësin

Mbrojtësi i Liverpoolit, Nathaniel Phillips, ka tërhequr vëmendjen e një sërë klubesh dhe pritet që të largohet nga “Anfield” brenda janarit.

“The Reds” e vlerësojnë 24-vjeçarin në 15 milionë stërlina dhe një nga klubet që shpreson ta blejë qendërmbrojtësin është Watfordi.

Largimi i mundshëm i Phillips është i lidhur me kthimin e Rhys Williams nga huazimi i tij tek Swansea.

Phillips bëri 20 paraqitje, duke shënuar një herë për Liverpoolin sezonin e kaluar, duke dhënë kontributin e tij në arritjen e vendin të tretë në sprintin final në Premier League dhe kualifikimin në Champions League. Megjithatë, këtë sezon Phillips ka bërë vetëm tri ndeshje me ekipin e parë gjatë sezonit aktual.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat