Krymi shënon golin historik të Vllaznisë

Futboll

Krymi shënon golin historik të Vllaznisë

Më: 21 janar 2022 Në ora: 19:08
Krymi shënon golin historik të Vllaznisë

Gol historik në ndeshjen mes Vllaznisë dhe Engatias në “Loro Boriçi”.

Në minutën e 70-të të sfidës, Vllaznia, pasi vetëm pak çaste më parë kishte humbur një rast të pastër me Da Silvan, kuqeblutë barazuan rezultatin me Ardit Krymin.

I qëlloi pikërisht mesfushorit 25-vjeçar të realizonte këtë gol jubilar, pasi ishte i 3000-ti në histori për ekipin shkodran.

Por jo vetëm kaq, Ardit Krymi e shënoi këtë gol në ndeshjen e tij numër 200 me Vllazninë. Pikërisht para se të nistë takimi, mesfushori shkodran mori përgëzimet e shokëve të skuadrës për faktin që do të mbushte dy “shekuj” ndeshje me fanellën e skuadrës së qytetit të tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat