Ademi: Mund të dilnim me 3 pikë, nëse…

Futboll

Ademi: Mund të dilnim me 3 pikë, nëse…

Më: 21 janar 2022 Në ora: 19:24
Ademi: Mund të dilnim me 3 pikë, nëse…

Ilirid Ademi, ishte një nga futbollistët më të spikatur të sfidës Vllaznia-Egnatia. 26-vjeçari gjeti rrugën e rrjetës në sfidën ndaj shkodranëve. Ky ishte goli i parë i Ademit me fanellën e Egnatias. Në prononcimin pas ndeshjes për “Gol pas Goli”, futbollisti ndër të tjera u shpreh:

“Në ndeshjen e parë me Partizanin, bëmë  një ndeshje të mirë në pjesën e parë, në pjesën e dytë ramë. Na ndodhën disa gabime dhe ndeshja shkoi 0-3 .

Sot u mobilizuam mjaft mirë, e dinim që kishim përballë një Vllazni shumë të fortë. Mund të dilnim me 3 pikë, nëse luftonim më shumë. Por mendoj se edhe me 1 pikë jemi në rregull.

Më ka munguar ky gol. E kam dëshiruar shumë. E kam pritur shumë. Jam shumë i lumtur që shënova, edhe ndeshjet e tjera, shpresoj të shënoj.

Te Laçi kam kaluar mjaft mirë, ka superskuadër, superçuna. Fati nuk ka qenë me mua. Egnatia është një fillim i ri, do luftojmë shumë për ambiciet që kemi. Do bëjmë çmos që të qëndrojmë në Abisnet Superiore”, u shpreh Ademi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat