Tottenham afër të nënshkruajë me Adama Traoren

Futboll

Tottenham afër të nënshkruajë me Adama Traoren

Më: 22 janar 2022 Në ora: 10:32
Adama Traore

Tottenham Hotspur thuhet se është afër të nënshkruajë me sulmuesin e Wolfs, Adama Traore.

Sipas raportimeve, “Ujqërit” dëshirojnë që ta shesin edhe në këtë afat kalimtar.

Kontrata e 25 vjeçarit skadon në qershor të vitit 2023 dhe e ka bërë të qartë se ai nuk ka ndërmend të nënshkruajë një kontratë të re.

Trajneri i Spurs, Antonio Conte, i ka dhënë prioritet reprezentuesit spanjoll dhe klubi është i sigurt se do të arrijë një marrëveshje së shpejti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat