Teuta dhe Laçi kërkojnë fitoren e parë për vitin 2022

Futboll

Teuta dhe Laçi kërkojnë fitoren e parë për vitin 2022

Më: 22 janar 2022 Në ora: 13:26
Teuta dhe Laçi kërkojnë fitoren e parë për vitin 2022

Teuta dhe Laçi do të përballet ditën e sotme në orën 13:45, në “Egnatia Arena” në sfidën e vlefshme për javën e 17-të të Kategorisë Superiore.

Durrsakët e Edi Martinit, që janë dhe kampionët në fuqi, vijnë në këtë përballje pas një ecurie negative, me plot 3 humbje radhazi, ndërkohë në krahun tjetër, kurbinasit e Laçit, e nisën vitin me barazim ndaj Skënderbeut.

Për sa i përket formacioneve zyrtare, në radhët e durrsakëve, bie në sy aktivizimi nga minuta e parë e Qaqit dhe Hebajt, ndërkohë në krahun tjetër, trajneri i Laçit, Mirel Josa, nuk ka preferuar të bëjë ndryshime:

FORMACIONET ZYRTARE:

TEUTA: Qirko, Qaqi, Idrizaj, Todorovski, Kotobelli, Aleksi, E.Vila, Akuah, L.Vila, Plaku, Hebaj.

LAÇI: Dajsninani, Ziko, Velkosvki, Turkaj, Veliaj, Shehu, Deliu, Lushkja, Mazrekaj, Zarubica, Guindo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat