Malisheva triumfon në miqësoren e parë në Turqi

Futboll

Malisheva triumfon në miqësoren e parë në Turqi

Më: 22 janar 2022 Në ora: 14:43
Malisheva triumfon në miqësoren e parë në Turqi

Malisheva ka shënuar fitore në ndeshjen e parë kontrolluese gjatë qëndrimit në Turqi.

Malisheva ka mposhtur me rezultat minimal, 0-1, Lokomotiva Moska B.

Golin e vetëm dhe të fitores për bardhekaltrit e realizoi Mërgim Pefqeli.

Malisheva është vetëm njëra nga tetë skuadrat e Superligës së Kosovës, që përgatitjet për stinorin pranveror po i zhvillon në Antalya.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat