Rangnick do të fitojë një bonus

Futboll

Rangnick do të fitojë një bonus

Më: 23 janar 2022 Në ora: 13:21
Rangnick do të fitojë një bonus

Trajneri i Manchester United-it, Ralf Rangnick ka një mundësi të mire për të fituar një bonus të madh në kontratën e tij nëse arrin të kualifikojë ekipin anglez në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Fitorja 1-0 ndaj West Hami-t i barazoi ‘Djajtë e Kuq’ me pikë me ‘Hamers’ në vendin e katërt. Goli i Marcus Rashford siguroi një fitore të madhe për skuadrën e Rangnick.

Unitedi mundi Brentford në mesjavë pas një barazimi pak zhgënjyes 2-2 me Aston Villa fundjavën e kaluar dhe tashmë si duket ka gjetur formën dhe rezultatet pozitive.

Rangnick do të fitojë një bonus apo pagesë të madhe nëse siguron kualifikimin e Unitedin në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm.

Sipas ‘Daily Star’, United do t’i paguajë 500 mijë paund 63-vjeçarit gjerman nëse ai përfundon në top katërshe.

Kjo është mbi pagën e tij javore prej 180 mijë funtesh apo 215 mijë eurosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat