Milan – Juventus, ja formacionet e mundshme

Futboll

Milan – Juventus, ja formacionet e mundshme

Më: 23 janar 2022 Në ora: 15:38
Milan – Juventus, ja formacionet e mundshme

Milan dhe Juventus do të përballen sot në kuadër të xhiros së 23’të të Serie A.

Të dy skuadrat kanë synimin e njëjtë që të arkëtojnë 3 pikë nga kjo ndeshje, shkruan GazetaBlic Sport.

Milan është në pozitën e dytë në tabelë 5 pikë pas rivalëve lokal, Inter të cilët kryesojnë tabelën e Serie A, kurse Juventus pozicionohet në vendin e 5’të të tabelës me 41 pikë, dy më pak se Atalanta që zë vendin e 4’të dhe të fundit që të dërgon në Ligën e Kampionëve.

Para fillimit të takimit janë zbuluar formacionet e mundshme.

Ja 11’shet që pritet të startojnë sot:

AC Milan: Maignan; Florenzi, Kalulu, Romagnoli, Hernandez; Tonali, Bakayoko; Saelemaekers, Diaz, Leao; Ibrahimovic.

Juventus: Szczesny; Cuadrado, De Ligt, Chiellini, De Sciglio; Locatelli, Rabiot; McKennie, Dybala, Bernardeschi; Morata.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat