​Arsenali ndalet me barazim nga Burnley

Futboll

​Arsenali ndalet me barazim nga Burnley

Më: 23 janar 2022 Në ora: 17:02
Foto ilustrim

Arsenali është ndalur me një barazim pa gola (0-0) në xhiron e radhës në Premier Ligë duke u ndarë kështu të kënaqur me vetëm një pikë nga ky ballafaqim.

Edhe pse skuadra e Artetas ishte më e mirë gjatë gjithë ndeshjes, duke e dominuar lojën dhe duke krijuar disa raste të mira për shënim, nuk u arrit objektivi për të regjistruar tri pikë të reja.

“Topçinjtë” renditen në vendin e gjashtë me 36 pikë, kurse Burnley në të 20-tin me 12 pikë.

Në ndeshjen tjetër, Liverpooli e ka mposhtur Crystal Palac-in me rezultat 3-1 duke marrë kështu tri pikë të reja nga ky ballafaqim.

Van Dijk, Chamberlain dhe Fabinho shënuan për skuadrën e Jurgen Klopp që tani ka arritur në kuotën e 48 pikëve në vendin e dytë, nëntë më pak se lideri i tabelës Manchester City.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat