Formacionet zyrtare: Empoli - Roma

Futboll

Formacionet zyrtare: Empoli - Roma

Më: 23 janar 2022 Në ora: 17:38
Formacionet zyrtare: Empoli - Roma

Roma është mysafir i Empolit, në kuadër të xhiros së 23-të në Seria A, shkruan Zeri.info.

Ndeshja fillon nga ora 18:00 dhe do të zhvillohet në stadiumin “Stadio Carlo Castellani”.

Mysafirët ndodhen në vend të tetë në renditje me 35 pikë, kurse vendasit në vendin e 11-të me 29 pike.

Të dy trajnerët tashmë kanë publikuar edhe formacionet zyrtare:

Empoli: Vicario; Fiamozzi, Ismajli, Tonelli, Marchizza; Zurkowski, Ricci, Bandinelli; Bajrami; Henderson, Pinamonti.

Roma: Rui Patricio; Mancini, Smalling, Ibanez; Karsdorp, Cristante, Oliveira, Mkhitaryan, Maitland-Niles; Zaniolo, Abraham.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat