Bayerni shkatërron Hertha-n në Berlin 

Futboll

Bayerni shkatërron Hertha-n në Berlin 

Nga: K.G. Më: 23 janar 2022 Në ora: 19:20
Bayerni shkatërron Hertha-n në Berlin 

Bayerni nga Munihu tregon fuqinë në Berlin. 

Bavarezët shënojnë fitore të thellë me rezultat 4:1 ndaj Hertha-s, në ndeshjen e javës së 20-të në Bundesliga !

Bayerni vazhdon fuqishëm hapin drejt titullit të ri. 

Golat për Bayernin i realizuan nga Tolisso (25'), Muller (45'), Sane (75') e Gnabry (79') dhe për Hertha-n Ekkelenkamp (81’).

Bayerni kryeson me 49 pikë, ka 6 më shumë se Dortmundi dhe Hertha renditet në pozitën e 13-të me 22 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat