Bajrami super gol kundër Romës, në një ndeshje me 6 gola

Futboll

Bajrami super gol kundër Romës, në një ndeshje me 6 gola

Nga: K. Goca Më: 23 janar 2022 Në ora: 19:52
Bajrami super gol kundër Romës, në një ndeshje me 6 gola

Futbollisti shqiptar, Nedim Bajrami, vazhdon me formën e mirë me ekipin e Empolit, por fatkeqësisht goli i tij nuk  dha fryt për të marrë pikë kundër Romës. 

Empoli para shikuesve të vet mposhtet me rezultat 4:2 nga Roma, në ndeshjen e javës së 23-të të Serie A. 

Ndeshje e bukur e me 6 gola. 

Në minutën e 72-të, Bajrami nga rreth 17 metra shënon super gol në këndin e majtë të Romës.

Për Romën shënuan Abraham (24'), Mancini (33'), Oliveira (35'), Zaniolo (37') dhe për Empolin Pinamonti (55') e Bajrami (72'). 

Bajrami dhe Ardian Ismajli u paraqitën standardë për Empolin. Roma renditet në vend të 6-të me 38 pikë e Empoli i 12-ti me 29.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat