Tottenham kërkon një zëvendësues për Ndombele

Futboll

Tottenham kërkon një zëvendësues për Ndombele

Më: 23 janar 2022 Në ora: 21:20
Tottenham kërkon një zëvendësues për Ndombele

Tanguy Ndombele , lojtari aktual i Tottenhamit , është i vendosur të shkojë në Paris Saint-Germain , ndaj skuadra e Antonio Conte po lëviz në merkato në kërkim të një zëvendësuesi për mesfushorin francez.

Sipas gazetës britanike Daily Mail , “mesfushori i PSG-së, Georginio Wijnaldum mund të jetë pjesë e marrëveshjes këtë muaj.”

Dhe pikërisht kalimi i holandezit në Ligue 1 nuk është ashtu siç pritej. Edhe pse ka luajtur 25 ndeshje këtë sezon, ai ka startuar vetëm 15.

Pas ofertës së Leandro Paredes nga skuadra pariziene dhe refuzimit të argjentinasit për t’u larguar nga PSG, Spurs ata do të kishin zgjedhur që ish- lojtari i Liverpool -it të përforconte palcën kurrizore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat