Barcelona fiton me golin e minutës së 87-të

Futboll

Barcelona fiton me golin e minutës së 87-të

Nga: K.G. Më: 23 janar 2022 Në ora: 22:51
Barcelona fiton me golin e minutës së 87-të

Barcelona importon tre pikë, sa të vështira aq të ëmbla nga stadiumi "Mendizorrotza".

Katalunasit shënuan fitore me rezultat 1:0 ndaj Alaves-it, në takimin e javës së 22-të në kampionatin spanjoll. 

Lojë e mirë nga të dy palët dhe një fitore e mundimshme e Barcelonës. 

Futbollisti Frenkie de Jong shënon në minutën e 87-të për fitoren e madhe të Barcelonës, edhe pse u mendua se ishte në pozitë jashtë lojë, por pas shikimit të VAR-it gjithçka ka qenë në rregull.  

Barcelona është në vend të pestë me 35 pikë e Alaves në të 19-tin me 17.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat