Manchester United afër transferit të Kamaras 

Futboll

Manchester United afër transferit të Kamaras 

Më: 24 janar 2022 Në ora: 19:22
Boubacar Kamara

Manchester United raportohet se është afër nënshkrimit me mesfushorin e Marseille, Boubacar Kamara gjatë afatit kalimtar të dimrit. Kamara ka hyrë në gjashtë muaj të fundit të kontratës se tij për Les Olympiens dhe është i lirë për të negociuar kontratë edhe me klubet tjera deri në verë. 

Megjithatë, Manchester United dëshiron t’i sigurojë shërbimet e Kamarasë gjatë afatit të dimrit për një shumë të reduktuar, pasi që Ralf Rangnick dëshiron që ta forcojë mesfushën. 

Nëse Manchester United do të jetë i gatshëm për të nënshkruar me Kamara, ata do ta marrin lojtarin më të mirë të Marseille.

22 vjeçari ka qenë yll në mesfushën e Marseille duke bërë 23 paraqitje për këtë sezon dhe ka qenë edhe kapiten i skuadrës në disa raste. I gjatë rreth 1.90 cm, mesfushori do t’i ofronte Ragnick është një alternative për Scott McTominay dhe Fred si dhe largimin e mundshëm të Paul Pogbas. 

Ai ju bashkua akademisë së Marseille më 2005 ku impresionoi gjatë paraqitjes me skuadrën e të rinjve kurse debutimin për klubin e pati në ndeshjen e Kupës së Ligës në dhjetor të 2016. 

Bashkë me formën e tij të vazhdueshme, Kamara ka prezantuar Francën në të gjitha nivelet e të rinjve, prej U17 deri më 2021. A do të  mund të adaptohet në Premier Ligë dhe mandej të ftohet edhe për Kombëtare dhe të paraqitet në Botërorin e Katarit. 

Ai ishte po ashtu nuk ishte përdorur si zëvendësim në finalen e Europa Ligë më 2018 ku Marseille humbi 3-o ndaj Atletico Madridit në Lyon.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat