Juventusi dështon për ta transferuar sulmuesin e United

Futboll

Juventusi dështon për ta transferuar sulmuesin e United

Më: 24 janar 2022 Në ora: 23:52
Anthony Martial

Anthony Martial është jashtëzakonisht afër për t’u larguar nga Manchester United por që ai nuk është i interesuar që t’i bashkohet Juventusit 

Francezi 26 vjeçar është jashtëzakonisht i palumtur në Manchester dhe është gati për një përvojë të re, ku ka insistuar te klubi që të largohet gjatë këtij muaji. Bardhezinjtë janë lidhur për një kalim të tij që disa javë tashmë, pasi që ata janë duke e kërkuar një golashënues të ri. 

Siç raporton TuttoMercatoWeb, Sevilla po ashtu e ka kërkuar Martial ppor marrëveshja është prishur kohëve të fundit, me skuadrën spanjolle që ende beson se një marrëveshje do të arrihet. Thuhet se ata kanë arritur marrëveshje personale me francezin dhe tani duhet të arrihet marrëveshja me Manchester United. 

Juventusi duhet të shikojë diku tjetër nëse dëshirojnë që të nënshkruajnë me një sulmues të ri gjatë këtij afati. Alvaro Morata nuk do të largohet nga klubi, kështu që përforcimet në sulm që kushtojnë pak duket se janë alternativë. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat