Hakimi ia siguron Marokut 1/8-tën e finales në Kupën e Afrikës

Futboll

Hakimi ia siguron Marokut 1/8-tën e finales në Kupën e Afrikës

Më: 25 janar 2022 Në ora: 22:02
Hakimi ia siguron Marokut 1/8-tën e finales në Kupën e Afrikës

Maroku është skuadra e radhës që ka siguruar një vend në fazën e 1/8-tës së finales së Kupës së Kombeve të Afrikës.

Në ndeshjen e zhvilluar të martën në “Stade Ahmadou Ahidjo” Maroku e ka mposhtur Malavin me rezultat të ngushtë 2-1, madje me përmbysje të rezultatit, transmeton KosovaPress.

Rezultati ndryshoi pas vetëm shtatë minutave lojë kur Malavi kaloi në avantazh me golin e realizuar nga Mhango, por pak sekonda para se të mbyllej pjesa e para En Nesyri riktheu baraspeshën në fushë duke shënuar për 1-1.

Përmbysjen e rezultatit dhe fitoren e madhe të Marokut si dhe kalimin në fazën tjetër e siguroi anësori i Paris-Saint-Germain Achraf Hakimi me golin e tij shumë të bukur të realizuar në minutën e 70’ të ndeshjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat