Portieri i Kosovës “eklipson” De Gean...

Futboll

Portieri i Kosovës “eklipson” De Gean...

Më: 26 janar 2022 Në ora: 21:52
Portieri i Kosovës “eklipson” De Gean...

Arijanet Murici po shkëlqen në Superligën turke.

Portieri i kombëtares së Kosovës është titullar i padiskutueshëm tek Adana Demispor dhe një pikë kyçe në kombëtaren dardane.

Faqja Goal ka nxjerrë një statistikë mjaft interesante përsa i përket pritjeve të portierëve.

Arijanet Muric renditen në tre më të mirët sa i përket suksesit të pritjeve në mesin e portierëve që kanë luajtur të paktën 15 ndeshje në ligat kryesore të Evropës këtë sezon. 23 vjeçari ka pritur 79.76% të goditjeve drejt portës.

Ai në këtë renditje lë pas emra të kalibrit botëror si De Gea ( 73.21), Kurtuan ( 73.33), Mendi (77.14).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat