Visoka në krye të Flamurtarit 

Futboll

Visoka në krye të Flamurtarit 

Nga: K.G. Më: 26 janar 2022 Në ora: 22:58
Visoka në krye të Flamurtarit 

Megzon Visoka është kryetrajner i ri i Flamurtarit të Prishtinës.

Pas largimit nga Arbëria e Dobrajës së madhe, Visoka emërohet në krye të skuadrës prishtinase, e cila garon në Ligën e Parë të Kosovës, Grupi A. 

“Pas ndarjes së papritur me KF Arbëria, ndarje e cila erdhi si rrjedhojë e shumë problemeve organizative brenda klubit, sot edhe zyrtarisht kam finalizuar marrëveshjen e arritur prej ditësh me KF Flamurtari, që të jem kryetrajner i klubit për një vit e gjysmë me mundësi vazhdimi edhe për kampionatin 2023/2024. 

Objektivi i presidentit, drejtorit sportiv dhe i imi si kryetrajner është që të ndërtojmë një skuadër kompetitive dhe shumë cilësore e cila do të jetë e aftë që brenda dy viteve të ardhshme të kërkojë ngjitjen në Superligë dhe të promovojë futbollist të rinj e shumë cilësorë.

Unë me bashkëpunëtorët e mi do të punojmë pareshtur që Flamurtari të promovojë talente dhe të jetë skuadër fituese ashtu siç ishte në të kaluarën e vet të lavdishme!”, ka thënë Visoka.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat