Muriqi braktis Serie A për 300 mijë euro…

Futboll

Muriqi braktis Serie A për 300 mijë euro…

Më: 26 janar 2022 Në ora: 23:05
Muriqi braktis Serie A për 300 mijë euro…

Vedat Muriqi largohet nga Serie A! Sulmuesi i Kosovës, që dështoi totalisht te Lazio dhe nuk mundi dot kurrë të përshtatej dhe të justifikonte as gjysmat e atyre 18 mln eurove të paguara te Fenerbahce, do të luajë pjesën e mbetur të sezonit në Spanjë.

Akordi është arritur mes Lazios dhe Mallorca-s. Sipas medieve iberike, huazim 300 mijë euro për gjashtë muaj dhe e drejtë blerje që është në 13 mln euro.

Futbollisti do të udhëtojë në Spanjë dhe nesër pritet të kryejë vizitat mjekësore.

Në 1 sezon e gjysmë me Lazion, Muriqi shënoi vetëm 2 gola në më shumë se 30 ndeshje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat