Mancini i tunduar nga Premier League

Futboll

Mancini i tunduar nga Premier League

Më: 26 janar 2022 Në ora: 23:23
Mancini i tunduar nga Premier League

Fokusi i Roberto Mancinit mesa duket nuk është vetëm tek Play-Off që Italia do të luajë në muajin mars ku Kampionët e Europës do të kërkojnë kualifikimin për në Botërorin e Katarit.

Kështu, një nga më të besuarit sa i përket pjesës së merkatos, Fabrizio Romano, shprehet i sigurt se tekniku 57-vjeçar është i tunduar nga ideja për t’u rikthyer në Premier League pas eksperiencës me Manchester City, klub me të cilin u shpall edhe kampion.

Por, rikthimi i Mancinit mund të jetë në të njëjtin qytet, mirëpo jo në pjesën blu të tij. Mancini është një alternativë për stolin e Manchester United, teksa “Djajtë e Kuq” deri në fundin e sezonit i kanë besuar Ralf Rangnick, e më pas do të vendosen sërish në kërkim të një tekniku pasi gjermani do të marrë rolin e këshilltarit.

Megjithatë, ende nuk ka kontakte të drejtpërdrejta mes United dhe Mancinit, teksa për të kuptuar më qartë të ardhmen e italianit duhet pritur fundi i sezonit, ndërsa një moskualifikim i Italisë në Botëror vetëm rrit shanset që palët të bashkohen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat