Në këtë stadium zhvillohet ndeshja Spanjë – Shqipëri

Futboll

Në këtë stadium zhvillohet ndeshja Spanjë – Shqipëri

Më: 26 janar 2022 Në ora: 23:28
Në këtë stadium zhvillohet ndeshja Spanjë – Shqipëri

Edhe dy muaj zhvillohet ndeshja Spanjë – Shqipëri!

Shqipëria do të udhëtojë për në gadishulin Iberik për të zhvilluar një ndeshje miqësore me Spanjën, 59 ditë larg ndeshjes miqësore është zbuluar dhe vendi se ku do të luhet ndeshja.

RCDE Stadium në Barcelonë do të jetë nikoqire e dy kombëtareve, RCDE është shtëpia e Espanyol dhe ka një kapacitet prej 40.240 ulëse.

Kjo miqësore do të zhvillohet me 26 Mars 2022, me fillim nga ora 19:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat