Mesazhi enigmatik i Haaland

Futboll

Mesazhi enigmatik i Haaland

Më: 27 janar 2022 Në ora: 06:47
Erling Haaland

Erling Haaland foli me gazetarin norvegjez Jan Aage Fjørtoft të Viaplay Fotball dhe donte të minimizonte fjalët që ai tha disa javë më parë se “ka ardhur koha për të folur”, për presionin e Borussia Dortmundit mbi të.

“Komentet e mia për presionin e BVB – së? Ndjeva se ishte koha të thosha diçka. Shumë të tjerë po flisnin. Nuk dua të them më shumë për këtë. Çfarë u tha, u tha, dhe ne vazhdojmë”, tha Haaland.

Në atë kohë, sulmuesi dukej se e kuptoi se lajmet do të ndodhnin së shpejti: “Kjo është ajo që ata [Dortmundi] duan dhe kjo do të thotë se gjërat do të fillojnë të ndodhin. Unë kam thënë që në fillim se thjesht doja të fokusohesha në duke luajtur dhe duke dhënë kështu versionin tim më të mirë. Nuk doja të kisha gjëra të tjera në mendje. Por tani që më bëjnë presion është koha të vlerësoj të ardhmen”, tha Haaland.

Dortmundi tashmë i është përgjigjur sulmuesit të tyre përmes CEU-së së tyre, Hans-Joachim Watzke: “Ai është një person spontan. Atij i lejohet ta bëjë këtë. Nuk ka asnjë problem me Erling. Por ai gjithashtu duhet të kuptojë situatën tonë. Ne nuk mund të presim derisa fundi i majit”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat