Futbollisti befason trajnerin serb: Idhulli im është Granit Xhaka

Futboll

Futbollisti befason trajnerin serb: Idhulli im është Granit Xhaka

Më: 27 janar 2022 Në ora: 11:05
Futbollisti befason trajnerin serb: Idhulli im është Granit Xhaka

Afati kalimtar po mbyllet dhe klubet po bëjnë maksimumin për të mbyllur boshllëqet e fundit në skuadër.

Bologna është ndër ato ekipe aktive në Serie A, ku ka prezantuar dhe blerjen më të re, zviceranin Michel Aebischer.

Në konferencën për shtyp 25-vjeçari  u shpreh i lumtur për këtë transferim, por foli dhe për idhullin e tij.

“Idhulli im është Granit Xhaka. E adhuroj, ai është një lojtar nga i cili inspirohem sepse luan për përfaqësuesen time”, tha Aebischer në konferencë për media.

Kujtojmë se Bologna udhëheqet nga trajneri serb, Sinisa Mihajloviq dhe bën gara në Serie A.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat