Xhaka nuk e ka fshehur dëshirën e tij

Futboll

Xhaka nuk e ka fshehur dëshirën e tij

Më: 27 janar 2022 Në ora: 11:31
Xhaka nuk e ka fshehur dëshirën e tij

Interesimi i Romës për shërbimet e Granit Xhakës nuk ka pushuar.

Skuadra italiane po bëhet gati për sulmin vendimtar për transferimin e tij në këtë afat kalimtar.

Është gazeta italian “Corriere dello Sport” ajo e cila raporton se trajneri i Romës Jose Mourinho po e kërkon me ngulm lojtarin.

Nga ana tjetër, Xhaka nuk e ka fshehur dëshirën e tij për t’u trajnuar nga trajneri portugez, e aq më tepër kur marrdhënja e tij me trajnerin e Arsenalit Mikel Arteta nuk është në nivelin e duhur.

Gjithsesi, Romës i kanë mbetur vetëm edhe katër ditë për ta realizuar këtë operacion para mbylljes së merkatos.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat