Dy trajnerë turq, kandidatë për selektor të Kosovës

Futboll

Dy trajnerë turq, kandidatë për selektor të Kosovës

Më: 27 janar 2022 Në ora: 12:38
Dy trajnerë turq, kandidatë për selektor të Kosovës

Pasi u “ftoh” së fundmi pista Felix Magath, Federata e Futbollit të Kosovës ka “peshkuar” në Turqi. Mediat e atjeshme raportojnë se në listë të Kosovës janë dy trajnerët turq, Ersun Yanal e Sergen Yalçin. Kontaktet e para me ta kanë qenë pozitive

Federata e Futbollit të Kosovës po tregohet e ngurtë dhe nuk po jep shumë detaje rreth selektorit të ri të Kombëtares, edhe pse krerët e saj ditëve të fundit janë takuar me disa trajnerë të huaj në vende të ndryshme të Evropës.

“Janë dy turq në krye të listës së Federatës së Futbollit të Kosovës. Kosova synon të jetë pjesë e Kampionatit Evropian 2024 dhe dëshiron ta sjell një trajner të rëndësishëm në ekipin e tyre”, shkruan mediumi turk.

Madje, sipas tyre, takimet e para në mes të palëve kanë qenë pozitive dhe shpresëdhënëse.

I pari me të cilin janë takuar ditë më parë krerët e FFK-së është trajneri Ersun Yanal.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat