Messi përjashtoi nga darka...

Futboll

Messi përjashtoi nga darka...

Më: 27 janar 2022 Në ora: 14:39
Messi përjashtoi nga darka...

Një nga transferimet më të bujshme në merkaton e verës së kaluar edhe pse me kosto zero, ishte kalimi i Lionel Messi te PSG.

Prej problemeve finanaciare të Barcelonës, ylli argjentinas u detyrua t’i jepte lamtumirën klubin ku u formua teksa edhe një reduktim i rrogës nga ana e tij nuk mjaftoi për të qëndruar në Camp Nou.

Sakaq, reduktimin e pagës në atë moment për të ndihmuar në qëndrimin e Messit në Spanjë, e morën përsipër edhe Jordi Alba me Sergio Busquets. Mirëpo, ndryshe nga këta veteranë veproi Gerrard Pique.

Spanjolli në fakt, vendosi ta reduktonte pagën vetëm pasi u largua nga Messi dhe ky gjest nuk i ka pëlqyer aspak “pleshtit”.

Kështu, mes dy shokëve të ngushtë pati një “krisje” e cila në fakt është konkretizuar edhe kur Messi para disa ditëve u rikthye në Barcelona teksa konsumoi edhe një darkë me Albën dhe Busquets.

Dhe, aty mungonte pikërisht Pique i cili nuk kishte marrë një ftesë nga ana e 34-vjeçarit, i cili beson se me një ulje të pagës nga mbrojtësi, mund të kishte më shumë shanse për të mbetur në Barcelonën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat