Milani ndërpret bashkëpunimin me sulmuesin e talentuar

Futboll

Milani ndërpret bashkëpunimin me sulmuesin e talentuar

Më: 27 janar 2022 Në ora: 15:34
Milani ndërpret bashkëpunimin me sulmuesin e talentuar

Milani ndërpret bashkëpunimin me sulmuesin e talentuar, 20-vjeçari huazohet në… 

Pietro Pelegri nuk është më një lojtar i Milanit. Klubi kuqezi ka ndërprerë huazimin me sulmuesin 20-vjeçar, kartonin e së cilit e zotëron skuadra e Monakos, ku aktualisht italiani është huazuar te ekipi i Torinos.

Këtë lajm e ka bërë vetë publik klubi i Milanit me anë të një komunikate zyrtare teksa nuk e bën publike arsyen e këtij “divorci”, por me shumë mundësi janë dëmtimet e shpeshta të ish-sulmuesit të Xhenoas.

Pelegri aktualisht në këtë sezon me fanellën e “Djallit” është aktivizuar në Serinë A në 6 ndeshje, por pa mundur dot që të realizojë gol.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat