Kupa e Shqipërisë/Teuta e mposht Skënderbeun

Futboll

Kupa e Shqipërisë/Teuta e mposht Skënderbeun

Më: 27 janar 2022 Në ora: 16:41
Teuta e mposht Skënderbeun

Ka përfunduar ndeshja mes skuadrës së Skënderbeut dhe asaj të Teutës, e vlefshme kjo për ndeshjen e parë të çerekfinales së Kupës së Shqipërisë.

Pas 90’ minutave lojë të zhvilluara, skuadra e Teutës ka shënuar fitore me rezultat minimal 1:0 kundër Skënderbeut.

Golin e vetëm të ndeshjes, dhe të fitores për skuadrën mysafire e shënoi sulmuesi 23 vjeçar Rubin Hebaj në minutën e 61’ të ndeshjes.

Ndeshja e kthimit do të zhvillohet më datën 9 shkurt, ku skuadra e Teutës do ta pres në shtëpi Skënderbeun.

Rezultati final i ndeshjes është 1:0 në favor të Teutës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat