Ka shumë entuziazëm tek Juventusi

Futboll

Ka shumë entuziazëm tek Juventusi

Më: 27 janar 2022 Në ora: 19:07
Allegri

Ka shumë entuziazëm tek Juventusi për Dushan Vlahoviq.

Megjithatë, entuziazmi i bardhezinjve mund të frenohet shumë shpejt për shkak të zërave që qarkullojnë për disa yje të ekipit kontrata e të cilëve është drejt skadencës.

Mes këtyre janë Paulo Dybala, Federico Bernardeschi dhe Juan Cuarado. Nëse për dy të parët pritet të zhvillohen bisedime në javët e ardhshme, situata duket më e komplikuar për kolumbianin.

“Juventus i ka ofruar Cuadrado-s një vit kontratë me opsion për të dytin, që do të bëhej automatik në rast se ai luan 50% të ndeshjeve”, ka thënë Luca Momblano në Top Calcio 24.

“Lojtari uk është aspak i kënaqur nga ky propozim, sepse mendon se ka akoma 3 ose 4 vite karrierë dhe nuk do të jetë përsëri afër skadencës së kontratës pas 9 muajsh, sepse llogarinë e 50% të ndeshjeve e bën vetëm në fund, nëse nuk i ke luajtur të gjitha deri në shkurt”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat